Бившият национален селекционер на България по волейбол Радостин Стойчев прие трудно загубата на Тренто от Модена. Тимът падна с 1:3 гейма, а нашият наставник получи два жълти картона от съдията. Това стана в четвъртия гейм, когато френският нападател на домакините Гийом Кеске заби топката в аут и трябваше резултатът да нарасне на 20:15 за Итас. Главният съдия Матео Чипола обаче отсъди, че топката е в полето, което ядоса Стойчев. Реферът му показа жълт картон и отсъди точка за Модена. Така вместо 20:15, разликата бе намалена само на две точки - 19:17. В следващата атака капитанът на Итас Матей Казийски заби в аут, като този път решението на съдиите бе точно, но Радо Стойчев отново протестира остро. Това доведе до нова санкция и още една точка за Каза (Модена)./БЛИЦ