Без двете си българки, които обичайно са в основната шестица на отбора – либерото Ивелина Монова и разпределителката Лора Китипова, Алианц МТФ (Щутгарт) надигра гостуващия Олимпиа 93 (Берлин) с 3:0 (25:20, 25:19, 25:17) пред над 1000 зрители в среща от женската Бундеслига на Германия.

С оглед на нивото на противника, на Ива и Лора бе дадена почивка, но пък третата българка в отбора – диагоналът Ралица Василева, се появи в игра като резерва през третия гейм и се разписа като реализатор с 1 точка от атака.

С 8 победи от 14 изиграни мача, Алианц заема петото място във временното класиране. На 19 януари отборът отново ще домакинства в Щутгарт, като негов съперник ще бъде съставът на Алеманиа (Аахен).