С тежка загуба започна сезона в полската Орлен Лига KSZO Островиец (Островиец), в който играе Ралица Василева. Отборът на българската нападателка падна с 0:3 гейма (26:28, 22:25, 17:25) като домакин на PGE Атом Трефл (Сопот) пред 1600 зрители.

Най-оспорван бе първият гейм, който продължи 32 минути и в който гостите от Сопот показаха повече характер, пише bgvolleyball. Ралица Василева се появи едва в третата част, като успя да реализира 4 точки при дебюта си (1 блокада, 43 % в нападение). Със 17 точки се отличи съотборничката й Йоана Кулиговоска (2 аса, 4 блокади, 55 % в атака), която обаче игра от самото начало. За гостите 14 точки направи Клаудиа Качоровска (5 аса, 1 блокада, 31 % в нападение). Следващият мач на Островиец е на 11 октомври като домакин на Таурон МКС (Даброва Горница).