Халкбанк (Анкара) с Матей Казийски в състава си и наставник Радостин Стойчев загуби финала на Шампионската лига от Белогорие (Белгород) с 1:3 гейма (18:25, 25:22, 16:25, 25:27). Така двамата българи не успяха да извоюват отново трофея, който спечелиха три пъти с италианския Тренто - от 2009 до 2011 г.

Първата част започна равностойно, като резулатът се движеше точка за точка до второто техническо прекъсване, когато след 16:15 в полза за Белогорие, руският тим отвори преднина от цели 6 точки благодарение на силни сервис на капитана Сергей Тетюхин. Домакините също отговориха с ас на Османи Хуанторена за 17:21, но така и не успяха да догонят съперника, воден от легендарния наставник Генадий Шипулин.

Във втората част Белогорие поведе рано, но след втора техническа пауза Казийски застана на сервис и обърна резултата до 23:19 в полза на Халкбанк. Тя се оказа достатъчна за изравняване на резултата в геймовете след 25:22. Третата част беше равностойна до 7:7, след което руснаците започнаха да трупат преднина, която в края на гейма беше 9 точки - 25:16.

Четвъртият гейм беше най-оспорван и най-драматичен. Частта мина през редица обрати, но в крайна сметка на края й Халкбанк водеше с 22:17 и всичко отиваше към тайбрек. Тогава обаче на сервис застана Сергей Тетюхин, който обърна резултата до 23:22 в полза на руския тим. Впоследствие играчите на Радостин Стойчев отразиха два мачбола, но се предадоха при 25:27 в полза на съперника и не можаха да вземат първа титла от Шампионската лига. В същото време Белогорие извоюва трофея за трети път след 2003 и 2004 година.

Матей Казийски се отчете с 15 точки на финала в Анкара, а най-резултатен за водения от Радостин Стойчев тим бе Митар Джурич с 19.