С рекорд стартира последният изигран до момента мач от Западната група на Висшата лига - между Звездец (Горна Малина) и Ботев (Ихтиман). Волейболистите на Иван Генков надиграха съперника с 3:0 (25:1, 25:14, 25:22) в отложена среща от 7-ия кръг само за час.

Първата част започна ударно за гостите от Горна Малина, които не дадоха никакъв шанс за противодействие на съперника. Резултатът: уникален - 25:1 след само 13 минути. В следващия гейм Звездец отново доминираше, оставяйки домакините на 14 точки. Третата част бе малко по-оспорвана, единствено в ключовите моменти се завърза интрига, като Ботев поведе за кратко при 20:19. Впоследствие, настъпи обрат и момчетата на Иван Генков записаха чиста победа след 25:22 и 3:0.

Звездец се изкачи на 6-о място във временното класиране с 3 победи, 4 загуби и 10 точки, а Ботев е 8-и с 2 победи, 6 загуби и 5 точки. Утре (21 декември) Звездец гостува на Етрополе в мач от последния за тази година 9-и кръг, а Ботев (Ихтиман) почива, пише още "BGvolleyball".