Националният отбор на България по волейбол гостува днес от 16:00 часа на Бразилия във втори пореден мач от група “А” на Световната лига. Възпитаниците на Камило Плачи вчера загубиха първия двубой с 1:3 гейма, след като поведоха с 1:0. След успеха “селесао” ни измести от първото място, а днешната среща е изключително важна за България. При победа “лъвовете” ще запазят отлични шансове за класиране на финалния турнир, който ще бъде в Аржентина. При евентуална загуба нашите трябва да гонят две задължителни победи срещу Полша в последните два мача във Варна следващия уикенд. А поляците се върнаха в играта след първия си успех над САЩ.

Нашите волейболисти заявиха, че Бразилия е преодолим отбор особено след като изиграха отличен първи гейм вчера. “Днешният мач няма да е същият като този от вчера. Допуснахме много грешки, които не може да си позволиш, когато играеш срещу отбор от ранга на Бразилия”, заяви капитанът Тодор Алексиев. Валентин Братоев вчера остана извън групата въпреки че пътува с отбора. Причината е фобията, която има националът от летене. Посрещачът се оплаква от изострено нервно състояние заради жестокия полет от над 30 часа от САЩ, където нашите играха преди седмица, до Бразилия.

Лошата традиция за националния ни отбор срещу Бразилия в Световната лига продължава. Вчера изиграхме мач №19, в които "селесао" има 16 успеха срещу само 3 в наша полза. За последно победихме Бразилия през 2007 година във финалния турнирв Полша. А като гост в Бразилия последната ни победа е от далечната 1997 година.

16:00 часа