Мъжкият национален отбор на България по волейбол допусна втора загуба в Световната лига. Възпитаниците на временния наставник на България Найден Найденов отстъпиха на Аржентина с 1:3 (22:25, 26:24, 21:25, 17:25) в първия си мач от втория турнир в Група "D", игран пред над 2000 зрители в зала "Полидепортиво Мунисипал де Алмиранте Браун" в Буенос Айрес. Тази вечер точно в полунощ, 00:00 часа, България излиза срещу Португалия. Двубоят отново ще бъде предаван пряко по БНТ1.

Както е известо, за Аржентина замина почти изцяло резервен състав. От титулярите личаха имената на Цветан Соколов, братята Валентин и Георги Братоеви, Виктор Йосифов и Теодор Тодоров. Групата беше допълнена с резерви и по-млади момчета. Титулярите получиха почивка и не пътуваха, а както е известно, Матей Казийски се отказа от отбора след скандалите с федерацията в последните дни. Капитан срещу Аржентина беше Цветан Соколов.

Най-резултатен за българския тим бе Цветан Соколов с 18 точки, Валентин Братоев добави 13 точки. За аржентинците Факундо Конте реализира 22 точки.

В първия гейм резултатът беше точка за точка, но България поведе при 11:9, а след това и за 13:9. Домакините намалиха изоставането си за 12:13, а след това обърнаха резултата при 16:15. Разликата набъбна до 21:18 след топка аут на Соколов след няколко добри сервиса на влезлия като резерва Кристиан Поглажен. Двата тима продължиха равностойно до 23:20, след което Аржентина взе гейма с 25:22 след контра на Федерико Перейра.

Втората част тръгна равностойно до 3:3, след което България дръпна с 5:3 след силна атака на Тодор Скримов и бомбена такава на Цецо Соколов. Разликата леко нарасна при 13:11 след грешка в българското посрещане, но България веднага изравни при 14:14 след две отлични блокади на Вальо Братоев. Второто техническо прекъсване дойде при 16:14 за възпитаниците на Хавиер Вебер. Преднината на Аржентина нарасна до 18:15 след според блок-аут на Конте и тайм-аут за Найден Найденов. Това даде ефект и българите успяха да изравнят при 19:19 след сервис в аут на Пабло Крер и две успешни контраатаки на Тодор Скримов и Цецо Соколов и дори дръпнаха с 21:19 след нови две контри на Скримов. Последваха две много спорни отсъждания на съдиите и 21:21. България си върна преднината при 24:22 след грешка от сервис на Факундо Конте и контра блок-аут на Вальо Братоев, но аржентинците веднага изравниха при 24:24 след блокада на Федерико Перейра. В крайна сметка българските момчета измъкнаха гейма с 26:24 след мощна атака на Цецо Соколов и отлична единична блокада на Виктор Йосифов и изравниха на 1:1.

Третият гейм стартира добре за България за 4:2 и 7:4. Аржентина изравни при 14:14 и поведе с 16:15. Разликата нарасна до 20:17 след спорна атака в аут на Цецо Соколов и успешна контра на Факундо Конте. Аржентинските волейболисти запазиха преднината си до 23:20, след което успяха да затворят гейма при 25:21 в своя полза.

Четвъртата част започна отлично за домакините, които поведоха с 6:3. Първата техническа пауза дойде при 8:4 за момчетата на Хавиер Вебер след атака на Кастелани. Преднината на "гаучосите" продължи да расте до 11:5 след ас на Кастелани и мощна контра на Конте и 14:7 след нова успешна контраатака на аржентинската звезда Факундо Конте. Второто техническо прекъсване дойде при 16:9 за Аржентина след грешка от сервис на Виктор Йосифов. Аржентинците направиха резултата 20:11 след успешни атаки на Конте и Кристиан Поглажен, след което спокойно спечелиха гейма с 25:17 след сервис в аут на Вальо Братоев, а с това и мача с 3:1.

БЪЛГАРИЯ - АРЖЕНТИНА 1:3 (22:25, 26:24, 21:25, 17:25)