Носителят на титлата от миналогодишното издание на Световната лига Русия започна с победа защитата на трофея си, след като в мач №1 от турнира за този сезон надделя с 3:2 гейма (25:21, 25:22, 19:25, 20:25, 15:9) над Сърбия. В тази група са още Япония и Куба, които играят помежду си също днес.

"Сборная", която игра без повечето си титуляри и беше водена от помощник-треньора Сурджо Бузато, поведе набързо с 2:0 гейма, но сърбите изравниха до 2:2 гейма.

В тайбрека руснаците дръпнаха с 8:2 и на практика решиха изхода от двубоя. Юрий Бережко заби 23 точки за "Сборная", а Павел Мороз се отличи с 16 точки. Дмитрий Мусерский се отчете с 13 точки (1 ас, 6 блока). За Сърбия Александър Атанасиевич се отчете с 16 точки (1 ас, 2 блока).