Русия се класира за финала на Световната лига по волейбол, след като победи Италия с 3:1 (25:12, 25:23, 24:26, 25:20) на полуфинала в Мар дел Плата.

“Сборная” спечели с лекота първия гейм, а във втория имаше леки трудности. Русия беше на път да запише чиста победа, след като взе добър аванс в третата част и дори имаше два мачбола, но италианците успяха да намалят изоставането си в двубоя.

“Адзурите” отново показаха добра концентрация и успяха да наваксат изоставане в резултата в четвъртата част. Те дори успяха да изработят червен картон и дисквалификация за Спиридонов, но Русия все пак успя да спечели мача.

Николай Павлов беше най-резултатен за “сборная” с 21 точки. Алексей Спиридонов се отличи с 14, а Дмитрий Мусерски и Евгени Сивожелез добавиха по 12. Иван Зайцев завърши със 17 точки за Италия. Симоне Пароди добави 12, а Емануеле Бирарели се отличи с 11.