Европейският шампион Русия започна с победа участието си на турнира за Лигата на нациите в София. Волейболистите на Сергей Шляпников надвиха Австралия с 3:1 (25:18, 25:19, 18:25, 25:22) в първия мач на турнира от група 5 в зала "Арена Армеец". Срещата изгледа и селекционерът на националния ни отбор Пламен Константинов.

Руснаците поведоха с 8:5 при първата техническа пауза на първия гейм и увеличиха аванса си при 16:12 на второто техническо прекъсване. В крайна сметка европейските шампиони без проблеми взеха гейма с 25:18 след атака в аут на Макс Стейпълс.

Втората част започна добре за Русия - 8:4 при първото техническо прекъсване благодарение на Антон Карпухов и грешки на "кенгурата". Руснаците продължиха да играят стабилно и задържаха преднината си до 16:11. "Кенгурата: намаляха изоставането си при 18:17, но Шляпников поиска прекъсване, след което "Сборная" взе гейма с 25:19.

В третия гейм първото техническо прекъсване дойде при минимална преднина за Русия - 8:7 след атака на Романас Шкулявичус. Последваха силни минути за "кенгурата", които обърнаха и поведоха с 16:12, а след това спечелиха и гейма с 25:18.

Австралийците продължиха със силната си игра в началото на четвъртия гейм и поведоха с 8:2 при първата техническа пауза. Постепенно Русия стопи пасива си до 10:8 и изравни при 11:11 след отлични изяви на Константин Бакун и Антон Карпухов. Второто техническо прекъсване пък дойде при 16:15 за "Сборная", а след това руснаците затвориха гейма при 25:22.

Най-резултатен за победителите бе Егор Клюка със 17 точки. Звездата Дмитрий Мусерский добави още 11 точки. За Австралия Линкълн Уилямс реализира 22 точки.

Утре "Сборная" ще играе срещу Сърбия от 17,00 часа, а след това българските волейболисти ще спорят с "кенгурата".