Олимпийският шампион Русия победи драматично у дома Италия с 3:2 (25:23, 25:23, 26:28, 23:25, 15:12) във втората среща помежду им от третия кръг на Група "В" от Световната волейболна лига. Втори съдия на мача в Сургут бе българинът Илиян Георгиев.

В герой за успеха на руснаците бе Николай Павлов с 26 точки, а Алексей Спиридонов добави още 16. Най-резултатен за Италия бе Иван Зайцев с 25 точки, но той получи контузия и игра само до средата на четвъртия гейм. Симоне Пароди завърши с 15 точки.

Въпреки победата си руснаците са на второ място във временното класиране с 13 точки след 5 победи и 1 загуба. "Скуадра адзура" продължава е лидер с 15 точки също след 5 победи и 1 загуба. Следващата седмица Русия гостува на Куба, а Италия приема Иран.