Националният отбор по волейбол загуби с 0:3 гейма (21:25, 27:29, 24:26) от Русия. Така нямаме никакъв шанс за класиране на финалите на Световната лига. За да сме най-добрият втори отбор, трябваше да победим с 3:0 или с 3:1 гейма.

За първи път в отбора игра Пламен Константинов, който имаше контузия в рамото.

Нашите започнаха отлично първия гейм, като водеха в резултата с 8:4 на първото прекъсване. Разликата в наша полза набъбна до 6 точки при 12:6. Руснаците обаче поизравниха до 13:10 и 16:14 при следващите почивки. Съдийска грешка подари точка на противника за 18:17, след което “сборная” поведе за първи път в мача с 19:18. Успяхме да изравним до 20:20, но след това вкарахме само една точка, а Русия - пет.

Вторият гейм отново започна добре за нас. Имахме преднина през почти целия гейм, макар и най-много с 2 точки. При 22:20 гостите изравниха. Двата тима заиграха точка за точка и руснаците спечелиха драматично с 29:27.

Третият гейм бе равностоен, но Русия го измъкна. В началото отново се представяхме по-добре и поведохме с 10:7. След това обаче гостуващият тим изравни до 17:17. Пак излязохме напред, но бързо загубихме преднината си. При 20:20 двата тима играха точка за точка. Нервите на Русия се оказаха по-здрави и отборът триумфира с 26:24./БЛИЦ

България: Жеков, Казийски, Цветанов, Николов, Константинов (к.), Гайдарски, Салпаров - либеро

Русия: Берешко, Кулешко, Тетюхин (к.), Гранкин, Микайлов, Волков, Вербов - либеро