Националният отбор по волейбол записа втора унизителна загуба от Русия в Световната лига. Във втория мач в Сургут, момчетата на Радостин Стойчев паднаха отново с 0:3 гейма (14:25, 25:27, 20:25). Играта на тима ни обаче бе на доста по-добро ниво в сравнение с първата среща и имахме сериозен шанс за успех във втория гейм. Другата лоша новина за тима ни е свързана с капитана Владимир Николов, който изкълчи глезен в началото на третата част.

България спечели първата точка в мача след атака на Владо Николов. Съперникът отговори с 5 поредни точки и постепенно тръгна към успеха. При второто техническо прекъсване разликата бе 10 точки в наш ущърб – 6:16. До края на гейма така и не успяхме да се съвземем и загубихме с 14:25.

Втората част бе доста по-добра за тима ни. Още в началото поведохме с 3-4 точки и удържахме аванса си, като дори направихме 11:6. Руснаците стопиха разликата, но при 21:19 отново бяхме напред. Последва равенство и няколко възможности за нашите да затворят гейма, които бяха пропилени. Накрая съперникът спечели с 27:25.

В третия гейм отново се представихме на ниво, но класата на Русия се оказа решаваща. Започнахме слабо, като Соколов имаше проблеми в началото с атаките си. Губехме с 6:10, но намалихме преднината на съперника до 12:14 след отлична атака на Казийски. “Сборная” обаче не изпусна аванса си и затвори частта при 25:20.

Посрещането в нашия отбор отново не беше на ниво. Радостин Стойчев направи промени във втория и третия гейм, когато на мястото на Тодор Алексиев игра Владимир Братоев. Цветан Соколов пък бе титуляр в последната част за сметка на контузения Владимир Николов.

Матей Казийски бе най-резултатен за тима ни с 11 точки, а звездата на Русия Максим Михайлов реализира двойно повече.

Вчера “сборная” взе убедително първата среща с 3:0 гейма.

РУСИЯ - БЪЛГАРИЯ 3:0 (25:14, 27:25, 25:20)

Русия: Александър Бутко (1 точка), Максим Михайлов (22), Тарс Хтей (7), Денис Бирюков (10), Александър Волков (11), Николай Апаликов (5) (Хачатур Степанян, Дмитрий Илиник)