Русия победи Иран с 3:0 (25:21, 25:22, 25:17) в първия си мач от Група “В” на Световната лига по волейбол, който се игра в Калининград.

Първият гейм започна с битка между двата тима и гостите поведоха със 7:6. Последваха успешни атаки на Дмитри Мусерски и Николай Павлов и руснаците се оттеглиха с аванс на първото техническо прекъсване. След това гостите обърнаха за 16:14, но Русия изравни за 21:21 и след спечели първата част.

Иран започна с много желание втория гейм и се оттегли с аванс от 8:7 при първото техническо прекъсване. Евгени Сивожелез обаче изравни за 12:12 и принуди Хулио Веласко да вземе първия си таймаут. Двойната смяна в Иран не помогна, отборът не успя да намери своя ритъм и Русия спечели тази част с 25:22.

Руснаците започнаха третия гейм с ефективни атаки, а таймаутът на Иран при 8:13 се оказа безполезен. “Сборная” продължи доминацията и спечели с 25:17. Двата тима ще се срещнат отново в събота.