Мъжкият волейболен Омония (Никозия) започна с домакинска загуба втората фаза от шампионата на Кипър. В първи мач от борбата между първите четири отбора от първата фаза, воденият от Владислав Тодоров, известен с прякора Сарата, тим бе разгромен с 0:3 гейма (8:25, 8:25, 9:25) от Маарле Анортосис (Лимасол).
2_1.JPG
В срещата участие не взе волейболистът на победителите Петър Узунов, а за Тодоров това бе последен мач на кормилото на разтърсвания от финансови проблеми столичен гранд. Както по-рано ви информирахме, българският специалист поема националния отбор на Саудитска Арабия.

Във втората четворка Богомил Аначков и неговият Клоуи`с Пафиакос (Пафос) започнаха с победа навън срещу Олимпиада Неаполис (Никозия) с 3:0 (25:13, 25:23, 26:24), а Васил Стоянов и неговият Сан Алоте Дионисос (Струмби) загубиха у дома от Анайенисис (Деринея) след тайбрек - 2:3 (25:17, 19:25, 25:20, 19:25, 12:15).

В класирането водят Анортосис и Покка Карава (Никозия) с по 28 точки от 13 победи и 2 загуби, пише bgvolleyball. Омония е четвърти с 22 точки от 8 победи и 7 загуби. Пафиакос води втората четворка с 22 точки от 7 победи и 8 загуби, а Дионисос е с две места по-надолу с 18 точки от 3 победи и 12 загуби.

На 4 март Анортосис посреща Карава, Пафиакос домакинства на Анайенисис, а Дионисос гостува на Олимпиада. /БЛИЦ