Волейболистите на САЩ записаха четвърта поредна победа на световното първенство в Италия и България. Възпитаниците на треньора Джон Спероу отвяха Камерун с 3:0 (25:18, 25:20, 25:14) в четвъртия си мач от предварителна група "С" в Бари.

Най-резултатни от американците бяха Матю Андерсън и Тейлър Сандър с по едва 9 точки. За камерунците Дейвид Фюжуо завърши с 10 точки.

След успеха си "янките" са начело във временното класиране в групата с 4 победи от 4 мача и 10 точки, с което със сигурност ще продължат напред във втората фаза на Световното. Това бе трета загуба за камерунските "лъвове", които с една победа и 3 точки са на предпоследното пето място с минимални шансове за втората фаза.

Утре американците ще почиват, докато Камерун ще играе с победителя от Лигата на нациите Русия от 18:00 часа българско време.