Волейболният национален отбор на Чехия сътвори голяма сензация на европейското първенство, на което е съдомакин. Селекцията на Иржи Новак победи олимпийския шампион Франция с 3:0 гейма (25:22, 25:19, 34:32) в последния 1/8-финал на надпреварата, в залата в Острава.

Така чехите отстраниха "петлите", които на предходното издание завършиха четвърти, а през 2015 г. бяха и шампиони.

Якуб Януш и съотборниците му доминираха през по-голямата част в първите два гейма и ги спечелиха. Третият беше доста равностоен. Волейболистите на Бернардо Резенде дори поведоха на няколко пъти и имаха два геймбола, но домакините съумяха да стигнат до успеха в частта с 34:32, а с това и да постигнат сладката победа.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

Най-резултатен бе Ян Хадрава с 18 точки, Лукаш Васина добави 15. За Франция Жан Патри приключи с 20 точки, а Ървин Нгапет с 12.

На 1/4-финалите съперник на Чехия ще бъде Словения, която отстрани Хърватия с 3:1 гейма.