Волейболистите на шампиона Хебър (Пазарджик) разбиха Добруджа 07 в Добрич с 3:0 (25:22, 25:8, 25:22) в мач от 6-ия кръг и записаха пета поредна победа в Efbet Супер Волей.

Реализатори за победата на Хебър станаха Тодор Алексиев (1 блок)  и Брадли Гънтър (1 блок , 1 ас) с по 14 точки. Якопо Масари добави 12 точки за успеха. За Добруджа най-резултатен бе Явор Генов с 12 точки ( 1 ас, 1 блок)

След успеха си "тигрите" са втори място във временното класиране с актив от 15 точки, без загубен гейм и пълен актив от 15 точки, но и с мач по-малко поради отложена среща с ЦСКА. Тимът на Добруджа e на девета позиция с две победи, четири загуби и 6 точки.

По-същото време сребърните медалисти от миналия сезон Нефтохимик 2010 (Бургас) записаха трета поредна и общо пета победа в първенството. Воденият от Николай Желязков тим надигра Славия с 3:0 (25:23, 25:21, 25:13) и заема четвърта позиция във временното класиране с 14 точки (5 успеха, 1 загуба). "Белите" са 15-и без нито една спечелена точка след четири последователни загуби.