Волейболистите на Левски спряха победната серия на Нефтохимик от шест поредни успеха. В мач от седмия кръг на Суперлигата избраниците на Андрей Жеков триумфираха с 3:2 гейма (26:24, 25:21, 19:25, 26:28, 18:16). Дербито се състоя пред повече от 500 зрители в столичната зала "Христо Ботев".

Мачът беше много оспорван, изпълнен с обрати, емоции и драматични моменти. Левски спечели първите два гейма, Нефтохимик изравни, а в тайбрека и двата тима имаха възможности да вземат победата. За "сините" това е четвърти пореден успех, след който се изкачват на шестото място във временното класиране. Нефтохимик остава на върха.

В осмия кръг Левски гостува на Дунав, докато бургазлии приемат Хебър (Пазарджик) в интригуващ сблъсък. Срещите са следващата събота (30 ноември) съответно от 17:00 и 18:00 часа.