Шампионките от Марица (Пловдив) стартираха с победа новия сезон в Националната волейболна лига. „Жълто-сините“ надиграха Славия с 3:1 гейма (25:12, 22:25, 25:19, 25:14) като домакин в зала „Сила“.

Пловдивчанки преследват десета поредна титла в първенството през този сезон.

Първи официален мач от повече от година записа либерото на маричанки Жана Тодорова, която лекуваше контузия. Жана, която е една от най-успешните състезателки на Марица за всички времена, се завърна в родния си клуб през лятото. Официален дебют за Марица направи Борислава Съйкова.

Ива Дудова стана най-резултатна за успеха на "жълто-сините" с 21 точки, 18 добави Виктория Коева, а с 13 се отличи Добрина Христоскова.

Ирена Мишонова беше най-резултатна за Славия с 13 точки.

Следващият петък Марица е домакин на Марица 2022 (Пловдив), който стартира с победа с 3:1 гейма срещу Хектор (София). Двубоят ще се играе на 27 октомври (петък) от 17:30 часа в зала "Сила".