Шампионът на България Хебър (Пазарджик) срази Добруджа 07 (Добрич) с 3:0 (25:21, 25:21, 29:27) в мача от 1/8-финалите за Купата на България.

Най-резултатен за победата на Хебър бе Якопо Масари с 18 точки (1 ас). Тодор Алексиев завърши с 12 точки. Георги Михалев записа 16 точки за Добруджа.

Така „тигрите“ продължават на 1/4-финалите, където ще срещнат състава на Дунав (Русе), който отстрани Ботев (Луковит) с 3:0 гейма.

В същото време волейболистите на Пирин (Разлог) надиграха категорично у дома Марек Юнион Ивкони (Дупница) с 3:0 (25:17, 25:20, 25:19) в дербито на Югозапада и продължават напред към 1/4-финалите, където ще спорят с Левски, който по-рано днес победи Славия също с 3:0 гейма.

Финалната фаза на турнира ще се проведе в зала „Младост“ в Бургас, като четвъртфиналите са насрочени за 29 януари, полуфиналите за 30 януари, а спорът за трофея ще се играе на 31 януари.