Волейболният шампион Левски Сиконко надигра Монтана с 3:0 гейма (25:20, 25:17, 25:20) в мач от 1-ия кръг на Суперлигата.

Пред почти пълните трибуни в софийската зала “Сиконко” и пред погледа на президента на БФВ Данчо момчетата на Пламен Христов направиха много силен мач. Добре играха разпределителят на “сините” Георги Братоев.

От другата страна на мрежата неговият колега Николай Найденов, бивш волейболист и на Левски, направи дебют за Монтана в официален мач. Отлично се справи с атаката през центъра блокировачът на домакините Теодор Богданов, докато гостите имаха затруднения в посрещането и не успяха да дадат сериозен отпор на настоящия шампион.

В последната среща от кръга Пирин Балканстрой победи у дома завърналия се в елита отбор на Славия с 3:1 (25:21, 15:25, 25:16, 25:19).

В първия мач от кръга, който се игра вчера, ЦСКА загуби в София от Марек Юнион Ивкони с 2:3 гейма./БЛИЦ