Шампионът на България по волейбол Нефтохимик 2010 (Бургас) спечели при визитата си на норвежкия Викинг ТИФ (Берген) с 3:1 (25:13, 25:13, 23:25, 33:31) в първи мач от 1/8-финалите на втория по сила европейски клубен турнир за Купата на ЦЕВ. Така възпитаниците на Найден Найденов са само на крачка от следващата фаза на надпреварата.

Руският диагонал Дмитрий Яковлев заби 27 точки за победата на българския тим, а капитанът Георги Петров добави още 19 точки. За домакините от Берген Йорян Силяндер завърши с 15 точки.

Реваншът е на 17 януари (четвъртък) от 18:30 часа в зала "Младост" в Бургас, а Нефтохимик се нуждае от два спечелени гейма, за да продължи към 1/4-финалите на турнира, където ги очаква победителят от двубоя между гръцкия Олимпиакос и турския Истанбул ББ.