Първенецът на България по волейбол при мъжете Нефтохимик 2010 (Бургас) започна с драматична загуба с 2:3 (25:21, 25:23, 22:25, 21:25, 22:24) при визитата си на белгийския ПАР-Кай (Менен) в първия мач от 1/16-финалите на втория по сила европейски клубен турнир за Купата на CEV. Воденият от Найден Найденов тим отпадна по-рано през сезона от Шампионската лига.

Най-резултатен за Нефтохимик бе капитанът Георги Петров с 21 точки. Руснаците Дмитрий Яковлев и Савелий Поздняков добавиха 18 и 17 точки. За домакините от Менен холандецът Женте Де Врийс заби 25 точки, а Уанес Де Бюл реализира още 18 за победата.

Реваншът е във вторник (4 декември) от 18,30 часа в зала "Младост" в Бургас. Бургазлии се нуждаят от победа с 3:0 или 3:1 гейма, за да продължат към 1/8-финалите, където ги очаква победителя от норвежкия сблъсък между Фьорде и Викинг ТИФ (Берген). При успех с 3:2 за Нефтохим ще има т.нар. "златен" гейм.