В дербито на 13-ия кръг на полската ПлусЛига, шампионите от Асеко Ресовия (Жешув) не оставиха никакви шансове на ЛОТОС Трефл (Гданск) и се наложиха с категоричното 3:0 гейма (25:22, 28:26, 25:20) за 89 минути пред 4300 зрители.

Българският национал Николай Пенчев не се появи в игра, явно все още не е възстановен след проблемите, заради които не игра и в олимпийската квалификация в Берлин, пише bgvolleyball. По 12 точки отбелязаха американецът Томас Яшке (3 блокади, 53 % в нападение) и включилият се отлично като резерва французин Жулиен Линеел (1 ас, 1 блокада, 63 % в атака).

За гостите 19 точки реализира друг американец - Мърфи Трой (1 ас, 56 % в атака). За двубоя от състава на ЛОТОС отсъстваха германецът Себастиан Шварц и полският национал Матеуш Мика.

Сезонът в полското първенство след паузата за олимпийската квалификация се поднови още на 13 януари, като в първия си мач за новата 2016 година Асеко Ресовия се справи с 3:1 (25:20, 25:18, 23:25, 25:21) като домакин на Ефектор (Киелце). В този двубой Ники Пенчев въобще не бе в групата, а с 16 точки се отличи Доминик Витчак (47 % в атака).

Във временното класиране Асеко Ресовия е на трето място с 27 точки, а лидер е ЗАКСА (Кенджежин-Кожле) с 35.

В следващия кръг Асеко Ресовия приема АЗС Ченстохова (Ченстохова) на 23 януари.