Шампионът Марица (Пловдив) се класира за полуфиналите в турнира за Купа България. Носителят на трофея победи градския съперник Марица 2022 (Пловдив) с 3:0 (25:10, 25:10, 25:17) в зала "Сила".

Шампионките започнаха ударно мача и поведоха със 7:2, стигна се до 14:5, а след успешна атака на Златина Друмева геймът приключи в полза на Марица 25:10.

Момичетата на Борислав Крачанов стартираха с 8:2 в първия гейм, стигна се до 16:5, а втората част беше взета от носителките на Купата след 25:10.

В третия гейм жълто-сините поведоха с 8:5, стигна се до 18:16, а мачът приключи след успешна атака на Златина Друмева за 25:17.

Най-резултатна за Марица стана Ива Дудова с 14 точки, 11 добави Боряна Ангелова, а с 8 се отчетоха Добрина Христоскова и Елена Коларова.

За Марица 2022 Дияна Борисова стана най-резултатна с 5 точки.

По предварителна програма турнирът продължава с финална четворка – полуфинал и финал на 21 и 22 януари 2023г., но все още не е ясен градът домакин.

Следващият мач на маричанки на 20 декември (вторник), от 18:00 часа в зала "Колодрума" маричанки приемат турския гранд Еджзаджъбашъ Дайнавит (Истанбул) във втория си мач от груповата фаза на Шампионската лига и първи домакински.