Хебър се класира за полуфиналите в турнира за купата на България по волейбол за мъже. Домакините и носители на трофея от миналия сезон не срещнаха трудности срещу Черно море и победиха лесно с 3:0 (25:23, 25:16, 25:15).

"Тигрите" имаха проблеми единствено в първата част, когато играта вървеше точка за точка. Все пак Хебър поведе с 21:18, за да спечели при 25:23.

В останалите два гейма пазарджиклии нямаха никакви проблеми и приключиха двубоя за малко повече от един час.

Най-резултатни за победителите бяха Якопо Масари и Джулио Саби с по 10 точки. За варненци Симеон Димитров се отличи със 7 точки.

На полуфиналите Хебър ще играе срещу Левски София или Нефтохимик 2010.

Берое 2016 се класира за полуфиналите в турнира за купата на България по волейбол за мъже. Старозагорци се наложиха драматично с 3:2 (14:25, 25:11, 25:21, 21:25, 15:12) срещу Монтана и на полуфиналите ще се изправят срещу Дея спорт.

Монтанци поведоха в резултата след лесно 25:14, но след това "зелените" направиха обрат след 25:11 и 25:21.

Монтана се добра до тайбрек след 25:21, а в решителния гейм водеше с 10:4, но загуби с 12:15.

Спас Байрев реализира 25 точки в полза на победителите, докато Илиан Преспов се отличи с 22 точки Монтана Волей.