Женският волейболен шампион Марица (Пловдив) спечели категорично дербито срещу ЦСКА (София) с 3:0 (25:15, 25:15, 25:17) гейма. Двубоят се игра в зала "Сила" и беше повторение на финала от миналия сезон в НВЛ между двата отбора.

Първият гейм започна равностойно, а при 14:11 Марица успя да дръпне с три точки в двубоя, а гостенките намалиха до точка преднината на шампионките – 16:15, но до края на гейма Марица не даде нито точка на ЦСКА, печелейки първата част с 25:15 след ас на Мария Кривошийска.

Марица започна вихрено втория гейм и поведе с 9:5 и точки старши-треньорът на ЦСКА Юлия Иванов поиска прекъсване, стигна се до 16:9, а геймът приключи след ас на Лора Славчева за 25:15.

В третата част шампионките дръпнаха с 8:3, стигна се до 16:9, а след успешна атака на Виктория Коева за 25:17 маричанки спечелиха двубоя.

Най-резултатни за Марица станаха Добрина Христоскова и Мария Кривошийска с по 15 точки, а с 11 се отчете Ива Дудова.

За ЦСКА най-резултатна стана Виктория Димитрова с 8 точки.

Маричанки са категоричен лидер с две победи от два мача.

Следващият мач на шампионките е на 12 ноември (събота), от 16:00 б.в. срещу Славия (София) в зала Панайот Пондалов.