Шампионът по волейбол при жените Марица (Пловдив) спечели седма Купа България в историята си. Маричанки победиха ДКС Варна (Варна) с 3:0 (25:17, 25:23, 25:23) гейма и защитиха трофея си от миналата година.

Мачът беше по-специален за волейболистките на Марица Кристина Гунчева и Боряна Ангелова, както и за треньора на ДКС Варна Стоян Гунчев и центърът Майа Ангелова. Кристина Гунчева и Стоян Гунчев са дъщеря и баща, а Боряна и Майа Ангелови са сестри.

Двубоят започна равностойно и се стигна до 8:8, маричанки успяха да тръпнат с разлика при 12:8. Стигна се до 18:11, а геймът беше спечелен от шампионките след блокаут на Ива Дудова за 25:17.

Втората част започна по-добре за варненки, които поведоха с 6:3. Стигна се до 12:9 за момичетата водени от Стоян Гунчев. Маричанки успяха да изравнят при 15:15. Момичетата на Борислав Крачанов дръпнаха с две точки при 23:21, а след успешна атака на Силвана Чаушева за 25:23 пловдивчанки взеха и втория гейм.

Третият гейм започна отново с преднината за ДКС Варна и при 8:4 Борислав Крачанов поиска прекъсване. Варненки водеха и в средата на гейма при 15:12. Както и във втория гейм Жълто-сините успяха да изравнят с 15:15, а след това шампионките и поведоха с две точки при 17:15. Стигна се до 23:19, а след грешка на Майа Ангелова от сервис мачът приключи след 25:23 и маричанки спечелиха трофея за седми пъти, защитавайки Купата от миналата година.

Това беше 11-ия финал на маричанки в клубната история. Тимът е с седем трофея и четири загубени финала.

Следващият мач на маричанки е на 1 февруари (сряда), от 19:00 б.в. домакинство на френския Безие (Безие) в домакинска среща от груповата фаза на Шампионската лига.