Шампионът в женското ни волейболно първенство ЦСКА стартира отлично новия сезон, побеждавайки като гост Локомотив (София) с 3:0 гейма (25:20, 25:19, 25:17).

Селекцията на Юлия Иванова имаше проблеми със съперника си единствено в първия гейм, когато домакините поведоха в резултата. При 19:19 беше последното равенство в частта, след което "червените" взеха шест точки срещу само една на своя съперник и го спечелиха с 25:20. В останалите геймове нямаше интрига, като ЦСКА ги взе с по 25:19 и 25:17, за да се поздрави с категорична победа в първата си среща от стартиралото днес ново първенство.

По-рано носителят на Купата на България Марица разби с 3:0 гейма "Левски Сиконко", а утре е срещата между Спартак (Плевен) и Казанлък. В неделя пък Феникс (Шумен) приема Славия.