Волейболният шампион ЦСКА стартира с успех защитата на титлата си. В първия кръг на Суперлигата “червените” биха с лекота Монтана като гост с 3:0 гейма (25:20, 25:22, 25:19). Интрига имаше само във втората част. В нея домакините водеха почти през цялото време, но опитът на “армейците” им помогна и те не дадоха гейм на съперника.

Филип Майо стана най-резултатен с 15 точки, а новата кубинската звезда на ЦСКА Ясер Портуондо добави 12 точки.

МОНТАНА: Любомир Йотов 3, Иван Димитров 6, Живко Иванов 7, Владислав Стоянов 4, Младен Младенов 8, Бранимир Баев 4 - Георги Георгиев-либеро (Даниел Цветанов 3, Тихомир Георгиев 1)

ЦСКА: Евгени Иванов 9, Валтерс Рама 9, Ясер Портуондо 12, Филип Майо 15, Светозар Иванов 11, Николай Иванов - Теодор Салпаров-либеро (Теодор Тодоров)