България победи с 3:0 гейма (25:23, 25:20, 25:16) Южна Корея в среща от четвъртата седмица от Световната лига, която се играе във Варна. Тимът воден от Силвано Пранди записа пети пореден успех в турнира и първи на родна земя.

Първият гейм започна зле за нас и съперникът поведе с 7:2. При 3:7 Пранди поиска прекъсване. След него нещата постепенно започнаха да идват на мястото си и намалихме разликата на 8:10 след добри изяви на Андрей Жеков. При 16:16 изравнихме и не позволихме на корейците да минават напред. При 21:21 взехме 2 точки, след което и гейма с 25:23 след точка на Тодор Алексиев.

Вторият гейм се разви по различен начин. Българите излязоха концентрирани и набързо дръпнаха в резултата с 15:9. В този момент започнаха да разиграват уверено и пазеха преднината от 6 точки до 19:13. Последва леко отпускане и разликата бе стопена до 3 точки – 23:19. Бързо взехме следващата и спечелихме гейма с 25:20.

Третият гейм премина под диктовката на българите. След 3:3 в началото направихме разликата 6 точки при 11:5. След това уверено гледахме към края на гейма, който дойде при 25:16./БЛИЦ