Волейболният Модена Волей спечели купата на Италия. Тимът победи водения от българския треньор Радостин Стойчев Тренто с 3:1 (25:19, 25:19, 23:25, 25:12) на финала. Двубоят се игра тази вечер в пълната с близо 6000 зрители зала "Пала Додза" в Болоня. Модена спечели за рекорден 11-ти път Купата на страната и първи от 1998 година насам. Това беше първи трофей за Модена в Италия от 2002 година, когато взе титлата. Тренто пък загуби за втори път финал за Купата на Италия.

Двубоят предизвика сериозен скандал в четвъртия гейм. Още в неговото начало Радостин Стойчев получи директен червен картон заради бурна реакция след спорна атака на съперника. При доста сериозна преднина за Модена - 17:7, Радостин Стойчев отново изрази бурно емоциите си и получи комбинация от жълт и червен картон, което означава дисквалификация. Българският треньор бе аут до края на гейма. Матей Казийски игра цял мач за своя тим и стана втори по резултатност с 11 точки.