Каза (Модена) победи с 3:1 (25:19, 25:13, 23:25, 25:22) Андреоли (Латина) в отложен мач от 19-ти кръг на италианската Серия А1 пред 2500 зрители в Пала Панини, пише bgvolleyball.com.

Българският национал Тодор Скримов игра силно за гостите и реализира 14 точки (2 аса, 1 блокада, 48 % в нападение), но не успя да помогне на отбора си за повече от гейм. 14 точки направи и сръбският му съотборник Саша Старович (2 блокади, 35 % в атака).

Най-резултатен бе полският нападател на Каза Збигньев Бартман, който заби 21 точки (2 аса, 1 блокада, 72 % в нападение). Страхотен мач изигра италианският национал Томас Берета, който бе като истинска стена за играчите на Андреоли с внушителните 8 блока и общо 13 точки (със 100 % в нападение). Френският национал Ървин Нгапет записа 14 точки (2 блокади, 43 % в атака).

За Андреоли това бе четвърта поредна загуба, която оставя тимът на дъното в класирането и без шанс за плейофите за титлата. Каза (Модена) пък се изкачи на шесто място с 28 точки.