Волейболистките на Славия надиграха като гост Казанлък с 3:2 гейма (26:24, 17:25, 22:25, 25:21, 18:16) в най-интересния двубой от 16-ия кръг на НВЛ-жени, който се игра в местната зала „Арсенал“.

След този успех „белите“ вече са на четвърто място със 7 победи и 23 точки, колкото има и ЦСКА (София), но славистките са с по-добро геймово съотношение. Тимът на казанлък пък запазва засега трета позиция в подреждането.

При гостуването в зала "Арсенал" за Славия по 21 точки реализираха Александра Миланова (1 ас, 2 блокади, 36 % в нападение) и Ася Динова (1 блокада, 43 % в атака). 20 добави Емилета Рачева (7 аса, 3 блокади, 48 % в нападение). За Казанлък Веселина Григорова отбеляза 20 (1 ас, 5 блокади, 29 % в нападение).