Женският тим на Славия победи ЙЕБ-Шумен 05 с 3:0 (25:20, 25:21, 25:16) като гост в мач от първенството по волейбол. С този успех "белите" се изкачиха на четвърто място във временното класиране с 6 точки.  Шуменки остават на 6-а позиция с 3 т.

В друг мач от 4-ия кръг Бургас 2007 отстъпи на лидера Казанлък Волей 0:3 (15:25, 11:25, 16:25). "Розите" вече имат 10 т, преследвачът Раковски (Димитровград) е с 8. В първите два гейма домакините опонираха достойно само в отделни периоди, но в третия могат да съжаляват, че не можаха да се върнат в мача. Момичетата на старши треньра Георги Делчев водеха в тази част с 3:0 и 11:7, но след изравняване при 13:13 се прекършиха и не издържаха психически.

Загубата беше четвърта поредна за обеднелия Бургас 2007, но от клуба обявиха, че не губят кураж за възраждане в хода на сезона.