Вицешампионът от Евроволей 2019 Словения отново ще играе на финал, след като срази световния шампион Полша с 3:1 (17:25, 30:32, 25:16, 37:35) в първия полуфинал от шампионата на Стария континент. Срещата се игра в полския град Катовице, а словенските волейболисти ще изиграят третия си финал в историята - след двата загубени през 2015 година от Франция с 0:3 гейма и 2019 година от Сърбия с 1:3 гейма. Поляците ще играят за бронзовите медали за четвърти път - след 1967, 2011 и 2019 година, очаквайки загубилия от втория полуфинал между Сърбия и Италия.

Най-драматичен бе четвъртият гейм, в който поляците водеха, но волейболистите на Алберто Джулиани изравниха при 19:19. Световните шампиони имаха три геймбола и шанс да останат в играта, но словенците показаха страхотен характер и воля, триумфирайки след 37:35 и 3:1 гейма.

Най-резултатен бе Тончек Щерн с 20 точки (2 аса), 17 точки добави Клемен Чебул (2 аса). За съперника Уилфредо Леон реализира 20 точки (2 аса), Бартош Курек завърши с 12 точки (2 аса, 1 блокада).

Финалът и срещата за бронзовите медали са утре (19 септември).