Националният отбор на България по волейбол продължава със страхотното си представяне на европейското първенство в Турция, след като днес разби Италия с 3:0 гейма (26:24, 25:22, 25:22). Двубоят се игра в зала "Абди Ипекчи Арена" в Истанбул, а след успеха "лъвовете" са лидери в група "D". След двете победи България вече се класира за втората плейофна фаза. Волейболистите ни вчера победиха Сърбия с 3:2 гейма.

В първия гейм до 3:3 срещата вървеше точка за точка, но след това нашите дръпнаха с 6:3. Българите пак водеха при 7:5, а при 8:5 взеха първото прекъсване в двубоя. Италианците обаче се поокопитиха и изравниха за 10:10, а след това грабнаха инициативата в свои ръце и водеха до 19:18. Владо Николов изравни за 19:19 и до 22:22 двубоят пак вървеше точка за точка. “Адзурите” направиха 23:22, но нашите изравниха чрез Христо Цветанов – 23:23. След това българите поведоха – 24:23, Италия изравни за 24:24, но “лъвовете” спечелиха  две поредни точки за 26:24.

Във втория гейм нашите отново показаха стойностна игра и не се дадоха на италианците. В началото на гейма момчетата на Пранди пак поведоха и взеха първото прекъсване при 8:7. Българите водеха с 11:10, но след това изоставаха с пет точки – 12:17. След това националите намалиха изоставането си и резултатът бе първо 16:18, а след това 18:19. Резултатът стана и 20:20, след което двубоят започна да се движи точка за точка. При 21:21 българите излязоха напред в резултата – 22:21 (Валентин Братоев), стана и 23:21 след точка на Казийски. Нашите запазиха преднината си от две точки до края, като дори увеличиха аванса си за крайното 25:22.

В третия гейм българите продължиха да мачкат италианците и отново поведоха първо с 5:3, а след това с 6:4, 7:5 и 8:7 за първото прекъсване. Момчетата на Силвано Пранди продължиха да водят – 15:12, 16:14, 19:17, а разликата стигна и до три точки – 21:18. До края на двубоя българите запазиха трите си точки аванс – 23:20 и крайното 25:22.

В другата среща от групата Чехия  играе със Сърбия, а първите три отбора в класирането продължават в следващата фаза./БЛИЦ

България - Италия 3:0 гейма (26:24, 25:22, 25:22)

България: Андрей Жеков, Владимир Николов, Матей Казийски, Тодор Алексиев, Христо Цветанов, Виктор Йосифов - Теодор Салпаров- либеро

Италия: Валерио Вармилио, Михал Лашко, Кристиян Савани, Матей Чернич, Емануеле Бирарели, Андреа Сала – Лорис Мания-либеро.