Бре Банка Ланути (Кунео) загря по най-добрия начин за решителния четвъртфинал-реванш в Шампионската лига срещу Лубе Банка Марке (Мачерата) в сряда. Цветан Соколов и компания постигнаха бърза победа с 3:0 (28:26, 25:20, 25:17) срещу Марми Ланца (Верона) в мач от 18-тия кръг на италианската Сериа А1. Соколов стана най-резултатен с 14 точки, а 11 добави френският му съотборник Ървин Нгапет. Треньорът на домакините Роберто Пиаца даде почивка на някои от играчите си предвид важния мач. На резервната скамейка останаха опитният разпределител Никола Гърбич и белгийският капитан Вут Вайсманс. За Марми Ланца поражението е 13-то поредно. Българският национал Светослав Гоцев бе титуляр за тима и направи 5 точки. На трибуните присъства и националният селекционер на България Камило Плачи./БЛИЦ