Волейболният шампион на Италия - Диатек Трентино (Тренто), където играе българският национал Цветан Соколов, спечели голямото дерби на 9-ия кръг в Серия А1. Соколов и съотборниците му надиграха категорично вкъщи вицешампиона Копра Елиор (Пиаченца), където капитан е българинът с италиански паспорт Христо Златанов, с 3:0 гейма (25:20, 25:22, 25:22).

По този начин двата тима си размениха местата във временното класиране. Шампионите вече са втори с 20 точки след 7 победи и 2 загуби, колкото имат и "червено-белите вълци", които са трети, но с по-лоши показатели. Лидер продължава да бъде Кучине Лубе Банка Марке (Мачерата) с 26 точки след 9 победи от 9 мача.

Цветан Соколов изигра невероятно силен мач за Тренто и заби фантастичните 24 точки (5 блока, 2 аса) за победата. От друга страна Златанов влезе за малко като резерва за Пиаченца във втория гейм, но без да се отчете с нито една точка. Най-резултатен за гостите пък стана Лука Ветори с 16 точки.