Волейболистките на Спартак 96 (Плевен) направиха сериозна заявка за петото място в крайното класиране от Държавното първенство за жени, след като спечелиха убедително първия мач от започналия днес в Плевен турнир за разпределение на местата от 5-о до 8-о. Домакините се наложиха срещу Феникс 09 (Шумен) с 3:0 гейма (25:23, 25:14, 25:21).

Интрига имаше само в първата половина на първия гейм, когато гостенките от Шумен имаха предимство в резултата. Иначе с отлична игра на своята капитанка Марина Антова и силни изяви на Силвия Христова и либерото Стефани Иванова, Спартак зарадва около 150-те свои привърженици по трибуните с надмощие и чиста победа, пише bgvolleyball. Плевенчанки държат 5-ата позиция с 13 точки, следвани от Славия-СУ (София) с 10, но и мач по-малко, и Феникс с 4. Утре от 15:00 часа столичанки ще се изправят срещу Феникс във втория мач от турнира.