Националният отбор на Германия по волейбол записа убедителна и престижна победа срещу Италия с 3:0 гейма (29:27, 25:22, 25:18) в контрола. Успехът е само няколко дни преди старта на Европейското първенство по волейбол в Полша и Дания. Германия е съперник на България в група D, в която са още Русия и Чехия. Германците излязоха с Лукас Кампа, Гьорги Грозер, Христиан Фром, Бьорн Хьоне, Маркус Бьоме, Тим Брошог и либерото Маркус Щойервалд в стартовата си седморка. В игра влязоха още Денис Калиберда, Фердинанд Тиле, Филип Колин, Себастиан Шварц и Феликс Фишер.

Първите два гейма бяха сравнително равностойни, но в заключителните им части волейболистите на Витал Хейнен надхитриха тези на Мауро Беруто. В третата част превъзходството на домакините беше пълно и те се поздравиха с убедителна победа. Мачът продължи общо 82 минути. Топреализатор на мача стана германският диагонал Грозер с 14 точки. Христиан Фром и Денис Калиберда добавиха по 9.  За Италия Емануеле Бирарели и Иван Зайцев отбелязаха по 12. България излиза срещу Германия във втория си мач от Група D тази събота в Гдиня (Полша)./БЛИЦ