Младежките ни национали по волейбол до 23 години ще играят със Сърбия на 1/2-финалите на световното първенство в Бразилия. Това стана ясно, след като "златистите" разбиха категорично Тунис с 3:0 гейма (21:18, 21:17, 21:11) в последния мач от предварителна Група "А" на шампионата. По-рано пък "трикольорите" изиграха страхотен двубой с Аржентина в директния спор за класиране във финалната четворка, като селекцията на Драган Иванов победи с 3:1 гейма, след което очакваше мача на бразилците, за да научи следващия си съперник.

С успеха над Тунис "селесао" завърши на върха в нашата група с 14 точки след 5 победи от 5 мача и на 1/2-финалите ще се изправи срещу втория в Група "B" - Русия.

България финишира на 2-ото място с 12 точки след 4 победи и 1 загуба и ще спори за място на финала със сърбите, които спечелиха групата си след 5 успеха от 5 срещи.

Важният мач на "трикольорите" срещу "плавите" ще се играе в ранните часове на неделния ден - от 3:00 часа българско време.