Националният отбор по волейбол победи Русия като гост с 3:1 гейма  (31:29, 16:25, 25:23, 25:21) в мач от Световната лига. Мачът се игра в модерната зала „Платинум Арена” в Хабаровск

Първият гейм бе изключително драматичен, като нашите стигнаха до успеха с 31:29. Срещата започна лошо за момчетата на Силвано Пранди, които изоставаха с 12:17. След 20-ата точка изравнихме. При 25:24 поведохме за първи път в мача. Двата тима играха точка за точка, но българите показаха здрави нерви и затвориха гейма с 31:29 за 32 минути.

Във втория започнахме неуверено и губехме с 4:8 на първото прекъсване. Стигнахме до равенство - 14:14, след което Русия показа отлична игра и поведе с 21:16. Силвано Пранди поиска прекъсване, но то не помогна и съперникът взе гейма с 25:16.

В третия гейм започнахме отлично и поведохме с 16:14. Двата отбора играеха точка за точка и при 23:19 бе ясно, че ще стигнем до успех. Последваха обаче нови отлични изяви на Русия за 24:23 в наша полза. След прекрасна атака спечелихме с 25:23.

Четвъртия гейм българите спечелиха със спокойна игра. Те поведоха с 8:4 и изпуснаха преднината си само при 10:10, след което отново излязоха напред. Най-голямата разлика в наша полза бе 6 точки при 21:15. Домакините се разиграха и стигнаха до 19:22 в наша полза. Пранди поиска почивка. При подновяването на играта стигнахме до 24:20 и спечелихме срещата с 25:21./БЛИЦ

Русия: Сергей Гранкин - 0 точки (0 аса, 0 атаки, 0 блокади), Семьон Полтавский - 18 (0, 16, 2), Юрий Бережко - 6 (1, 5, 0), Сергей Тетюхин - 12 (1, 10, 1), Алексей Кулешов - 6 (1, 3, 2), Александр Волков - 11 (1, 7, 3), либеро Алексей Вербов, Евгений Сивожелез - 7 (1, 6, 0), Александр Бутько, Максим Михайлов - 4 (0, 4, 0), Алексей Казаков - 10 (0, 4, 6), старши треньор Даниеле Баньоли

България: Андрей Жеков - 3 точки (1 ас, 1 атака, 1 блокада), Владимир Николов - 19 (0, 17, 2), Матей Казийски - 19 (2, 14, 3), Мирослав Градинаров - 2 (0, 1, 1), Красимир Гайдарски - 8 (1, 3, 4), Светозар Иванов - 9 (1, 5, 3), либеро Теодор Салпаров, Методи Ананиев - 15 (2, 10, 3), Цветан Соколов, Христо Цветанов, старши треньор Силвано Пранди