Волейболистите на ЦСКА постигнаха категорична втора победа в шампионата. Възпитаниците на Александър Попов изиграха много силен мач и напълно заслужено се поздравиха с успех у дома над Черно море (Варна) с 3:0 гейма (25:15, 25:19, 25:21). Срещата от третия кръг се игра в зала „Васил Симов“ в София.

Домакините доминираха през цялото време, като единствено леко отпускане в края на третата част позволи на гостите от Варна да скъсят част от дистанцията. Над всички за ЦСКА бе сръбският диагонал Страхиня Бързакович със страхотните 19 точки (2 блока и 63% ефективност в атака - +13). Кубинският посрещач Хорхе Гарсия пък добави още 12 точки (1 блок, 1 ас, 53% ефективност в атака и 40% позитивно посрещане - +2) за победата.

За Черно море единственият с двуцифров актив беше Симеон Димитров с 10 точки.

"Червените" са на четвъртото място във временното класиране с 2 победи, 1 загуба и 6 точки. Черно море е осми с 1 победа, 2 загуби и 2 точки.

В следващия кръг ЦСКА гостува на коравия тим на Дея спорт (Бургас), докато варненци са домакини на Марек Юнион Ивкони (Дупница). И двете срещи са следващата събота (11 ноември).