Сърбия и Германия ще спорят за титлата от Европейското първенство по волейбол за жени. Във втория полуфинал късно снощи западните ни съседки, които са домакин на шампионата заедно с Италия, надвиха трудно Турция с 3:2 гейма. Тимът бе подкрепян от новия герой на нацията Новак Джокович – лидер в световната ранглиста по тенис.

Двубоят бе много драматичен и оспорван, като мина през куп обрати в резултата по време на геймовете. Домакинът взе първите две части с 25:10 и 25:22. при това положение всичко изглеждаше решено, но Турция се върна в мача и изравни до 2:2 гейма след успехи с 25:23 и 25:23. В последвалия тайбрек сръбкините спечелиха с 15:12.

Финалът е от 19 часа днес, а в 16 часа Турция и Италия ще спорят за бронзовите отличия.