Европейският шампион Сърбия записа първа победа в Група “А” на Олимпийската квалификация в София. Западните ни съседи спечелиха срещу Испания с 3:1 (25:19, 25:17, 23:25, 25:22) в зала "Арена Армеец". "Плавите" направиха важна крачка към класиране на полуфиналите, където вече е България. “Трикольорите” записаха две победи до сега – с по 3:0 гейма срещу Словения и Сърбия.

Сърбите поведоха лесно с 2:0 гейма, но в 3-ата част изненадващо отстъпиха с 23:25, след страхотна игра на Мануел Севияно. Ключовият момент от мача бе в средата на 4-ия гейм, когато при 12:10 за Испания точно Севияно се контузи и беше заменен принудително. До края Сърбия спокойно обърна резултата в четвъртия гейм и спечели мача. С най-много точки за победителите се отчете Александър Атанасиевич – 21, Милош Никич добави 19, а с 14 се отчете Никола Ковачевич. За Испания Ибан Перес реализира 18 точки, контузилият се Севияно остана с 14./БЛИЦ