Волейболните националки на Сърбия продължават без загуба на Световното първенство, след като записаха четвърта победа в нашата група - 3:1 гейма (25:7, 26:28, 25:21, 25:15) срещу Канада, като този резултат е благоприятен и за България, след като северноамериканският отбор има само 3 точки преди двубоя им с българските волейболистки. Селекцията на Владимир Кузюткин се изправя днес от 18:00 часа срещу канадките в протоколен мач, последен от групата. Елица Василева и компания преследват трета поредна победа в Италия, след като вече България си гарантира участие в следващата фаза.

Най-резултатна при успеха на Сърбия беше Милена Рашич със 17 точки (4 блокади, 4 аса), а 15 добави младата Тияна Бошкович (3 блокади).