Сръбските волейболисти наложиха своя ритъм на игра от самото начало на срещата и бързо поведоха с 1:0 след 25:19. Селекционерът на "плавите" Игор Колакович очевидно беше си извадил изводи от загубата с 0:3 в първия мач в Ниш и бе подготвил добре своите възпитаниците, които спечелиха и втората част с 25:22 благодарение на добрата игра на Борислав Петрович. Сърбия допусна Франция да дръпне с 7:1 в началото на третия гейм, след което "петлите" го взеха без проблеми с 25:19. В началото на четвъртата част сърбите заиграха отново както в първите два гейма и поведоха с четири точки, но французите съумяха да изравнят при 19:19. В крайна сметка Боян Янич и съотборниците му надделяха с 25:23 и 3:1. Най-резултатен за Сърбия бе Саша Старович с 20 точки (2 блока и 44% ефективност в атака), а капитанът Боян Янич добави 15 точки за успеха. За отбора на Франция влезлият като резерва във втория гейм Мариен Моро реализира 19 точки (1 ас). Въпреки победата сребърните медалисти от миналогодишната Световна лига останаха на последното 4-то място във временното класиране на Група "B" с 3 точки колкото имат и лидера Франция, Република Корея и Аржентина. През следващата седмица Сърбия гостува на Република Корея, а "петлите" приемат у дома Аржентина.
Сърбия: Боян Янич 15, Владо Петкович, Драган Станкович 12, Милош Никич 9. Саша Старович 20, Борислав Петрович 11 - Никола Рошич-либеро (Михайло Митич, Горан Марич 1, Неманя Петрич, Никола Ковачевич)
Старши-треньор: Игор Колакович
Франция: Жералд Арди-Десурс 3, Антонин Рузие 4, Ромен Ваделюкс 8, Жилом Самика 6, Пиер Пуйол 2, Емануел Рагондет 11 - Жан-Франсоа Екзига-либеро (Николас Марешал, Яник Базин. Лудовик Кастар 7, Мариен Моро 19, Жан-Филип Сол 4)
Старши-треньор: Филип Блан. /БЛИЦ