ИГРАЙТЕ БЛИЦ ГЕЙМ 4 - ТУК!

България загуби с 1:3 (20:25, 22:25, 25:21, 21:25) от Сърбия в приятелска среща, която се игра в столичната зала “Христо Ботев”. По този начин гостите си върнаха за загубата вчера с 2:3.

България поведе с 4:3 в началото на първия гейм, но сърбите отвърнаха и поведоха набързо с 2 точки. Все пак мощна атака на Цветан Соколов направи резултата 8:7 за нашите при първата техническа пауза.

Момчетата на Камило Плачи имаха аванс от 2 точки при втората почивка, но Сърбия направи отново обрат и дръпна с 18:16, а впоследствие и 23:19. В крайна сметка гостите спечелиха първия гейм с 25:20.

В началото на втория гейм Сърбия дръпна с 3 точки на първата пауза, но Николай Николов и Цветан Соколов започнаха да напипват ритъма и разликата бе намалена до 1 точка. Драган Станкович изведе Сърбия до 20:18, а съседите ни натрупаха разлика в правилния за тях момент и спечелиха гейма с 25:22.

Тодор Скримов се появи в игра в началото на 3-ия гейм и донесе импулс в играта на България. Сърбия поведе с 8:7 при първото техническо прекъсване, но нашите успяха да обърнат нещата в своя полза след атаки на Алексиев и Скримов.

Постепенно дръпнахме с 5 точки и успяхме да стигнем до успех в гейма – 25:21.

Последният гейм тръгна равностойно, като и двата състава показаха добра игра на блокада и в защита. Сърбия имаше аванс на първата техническа пауза от 2 точки, а при втората тя бе само 1 – 16:15. В решителната част гостите показаха по стабилна игра в атака и на блок, което им донесе успеха в гейма с 25:21, с което спечелиха и срещата.